وگو

کمپانی وگو wago در یک نگاه

وگو wago
کمپانی وگو wago  کمپانی وگو wago یکی از سه کارخانه بزرگ در تامین لوازم برقی صنعتی از جمله کنترل کننده ها و پی ال سی ها میباشد که خود شامل 28 کمپانی دیگر و با بیش از 4000 کارمند در سر تا سر دنیا میباشد. کمپانی وگو wago فعالیت خود را در سال 1951 میلادی در شهر Minden آلمان تاسیس نمود و در راستای تحقیق توسعه جهانی یکی از شناخته شده ترین برند های موجود است. هدف از حضور وگو در بازار های محلی و همچنین تعداد زیاد نمایندگی در دنیا ،ارائه ی  خدمات بهتر و محصولات با کیفیت برای حمایت از مصرف کنندگان میباشد. اولین محصول کمپانی وگو wago که در نمایشگاه هانوفر آلمان در سال 1951 برگزار شد یک ترمینال الکتریکی با اتصال فنری یا فشاری بود که بیانگر پیشرفتی قابل توجه در صنعت تولیدت ترمینال و اتصالات الکتریکی بود که در سال 1951 تا 1977 کمپانی وگو تولید ترمینال های فنری یا فشاری را گسترش داد و موفق به ساخت ترمینال تا سایز  16mm² گردید. تجهیزات تولید شده در داخل کشو آلمان برای مصارف خانگی و  خارجی توزیع مح نقطه شروع جهت شبکه شبکه که کاملا تحت پوشش میباشد قادر به تولیدات محصولات متفاوت مطابق با استاندارد های هر کشوری را ارائه نماید.    
وگو WAGO

کمپانی و کارخانه وگو (WAGO) یکی از سه کارخانه بزرگ در تامین لوازم برقی صنعتی از جمله کنترل کننده ها و پی ال سی ها میباشد که خود شامل 28 کمپانی دیگر و با بیش از 4000 کارمند در سر تا سر دنیا میباشد.

محصولات وگو wago

به طور کلی محصولات وگو را میتوان به دو گروه تقسیم نمود:

همانطور که در ابتدای مطلب عنوان کردیم شرکت وگو در صنایع مختلفی هم فعالیت میکند که عبارتند از:

 • صنعت اتوماسیون ساختمان
 • صنعت برق
 • اتوماسیون کارخانجات
 • صنعت حمل و نقل
 • صنعت پتروشیمی
 • اتوماسیون ساختمان

که میتوان از این صنایع در هوشمند سازی خانه های مدرن نیز استفاده نمود که میتواند کاهش هزینه انرژی را  در پی داشته باشد.

 • کاهش هزینه­ های نگهداری تأسیسات ساختمان شامل دستگاههای تهویه مطبوع, روشنائی, توزیع برق
 • افزایش ارزش افزوده برای یک ساختمان
 • سهولت درکاربری و افزایش ایمنی ساختمان
لازم به ذکر است کمپانی وگو wago یکی از تولید کنندگان پیشگام در تولید تجهیزات کنترل در صنعت ساختمان می­ باشد. کمپانی WAGO برای تمام پروتکل­های ساختمانی از قبیل KNX . LON . BACNET . DALT . EIB دارای کنترلر می­ باشد.

پروتکل اترنت

در سالیان اخیر ارتباطات جهانی بدون محدودیت سرعت از طریق پروتکل ETHERNET میسر گردیده است. این امر بخاطر مزایای ویژه پروتکل اترنت است:
 • سرعت انتقال اطلاعات بالا بین تجهیزات
 • سازگاری با ادوات زیر ساخت شبکه
 • دسترسی یکپارچه از هر نقطه از طریق IP
 • تکنولوژی طراحی با پشتیبانی از صفحات
درکمپانی وگو WAGO با استفاده از پروتکل KNX IP بعنوان یک پروتکل انتقال اطلاعات برروی اترنت علاوه به کارگرفتن ویژگی­های قبل KNX و نرم افزار آشنا و با ثبات EST  می­ توان از بستر اترنت نیز استفاده کرد.

سیستم KNX

در سیستم KNX  کمپانی wago  از دو نوع محصول استفاده می­ گردد . از طریق کنترلر  KNX TP1  می­ توان انواع پروسه­ های کنترل جهت روشنائی از قبیل حضور افراد، برنامه زمانبندی و ….. را اجرا نمود. بوسیله ماژول KNX/TP1 می­ توان ارتباط بین شبکه TP1 و کلیه تجهیزات دارای پروتکلKNXاز قبیل سوئیچ  و پانل­های اپراتوری KNX  را برقرار نمود.

مزیت سیستم KNX

wago وگو

wago وگو

مزیت این سیستم این است که دیگر هیچگونه نیازی به استفاده از مبدل جهت اتصال سیستم KNX به IP نمی­ باشد. از طریق کنترلر KNX  می­ توان تمام پروسه­ های کنترلی از قیبل مانیتورینگ و کنترل پنجره­ ها و پرده­ ها, سیستم تهویه مطبوع از قبیل هواسازها, فن کویل­ها و انواع شیرهای کنترل جهت کنترل حرارت و برودت را تحت نظارت داشت. ماژول KNX/TP1  به دو منظور مورد استفاده قرار می­ گیرد, اولی جهت گرفتن اطلاعات از یک تجهیز KNX  و انجام پردازش بر روی آن­ها و دوم بعنوان ROUTER .

راه­ اندازی آسان و سریع

پیکربندی و برنامه­ ریزی کنترلر WAGO KNX IP    از طریق نرم افزار استاندارد ETS   به راحتی و سادگی امکان پذیر می­ باشد. از یک سیستم کنترل روشنایی تا کنترل­های پیچیده و فشرده تهویه حرارتی و برودتی، کمپانی وگو wago مجموعه کاملی از برنامه­ های از پیش مهندسی شده را به صورت Function Block نرم افزاری ارایه می­ دهد، که بصورت کامل و تخصصی منطبق با نیازمندی­های یک ساختمان هوشمند می­ باشد. برنامه نویسان و بهره­ برداران این سیستم به راحتی می­ توانند از این کتابخانه نرم افزاری از پیش مهندسی شده در هنگام راه اندازی سیستم استفاده کنند، لازم به توضیح است که صفحات گرافیکی مربوطه نیز به صورت WEBPAGEجهت کنترل و نمایش وضعیت­ها نیز موجود می­ باشد.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *